Blog > Komentarze do wpisu

Owieczka z masy cukrowej - krok po kroku

Z masy cukrowej można ulepić dosłownie wszystko! I o ile również uważam że jednak jedzenie tej masy jest dość... ryzykowne (taka ilość cukru i nie działa dobrze na żołądek), to co by nie mówić, takie dekoracje są po prostu przecudne! Spójrzcie na tą owieczkę :)

owieczka z masy cukrowej krok po kroku

Pozostając jeszcze w miłosnym Walentynkowym nastroju, poniżej instrukcja jak ulepić z masy cukrowej taką ślicznotkę :)

Co będzie nam potrzebne? Na pewno masa cukrowa w kolorze białym, czarnym i czerwonym. Kolory zawsze barwię sama, barwnikami w żelu. Wyjątkiem jest masa czarna, którą kupuję już kolorową, ponieważ barwnik nie radzi sobie w uzyskaniu tak wyrazistego czarnego koloru.

Przyda się też mata silkonowa na której będzie pracować, nóż, rękawiczki gumowe (jeśli masa za bardzo rozgrzewa się od rąk), wykałaczki, i sprawne ręce :) A więc do dzieła!

Z białej masy cukrowej ulep podstawę, natomiast w czarnej masy, głowę. W podstawę włóż wykałaczkę do samego spodu, i odetnij tak, aby odstająca część pozwoliła na nałożenie głowy. Na tym etapie warto odciąć sobie kwadracik papieru i na nim lepić - łatwiej jest obracać i podnosić figurkę.

owieczka z masy cukrowej krok 6

Na wystającą część wykałaczki nałóż głowę, pochylając ją lekko ku dołowi. Z dwóch małych kuleczek zrób wałeczki. Spłaszcz je lekko i natnij wzdłuż. Tak powstałe uszy przyklej do głowy.

owieczka z masy cukrowej krok 9  owieczka z masy cukrowej krok 8

Pora na ręce i nogi. Z 4 kulek zrób wałeczki. Na końcach rozwałkuj mocniej. Szersze końce wyrównaj dociskając do blatu.

owieczka z masy cukrowej krok 10

Przyklej ręce i nogi do podstawy. I już powoli widać co tworzymy :)

owieczka z masy cukrowej krok 7

Teraz należy owieczkę "ubrać". Można to zrobić w zasadzie na dwa sposoby. Bardziej pracochłonny, to tworzenie kilkudziesięciu małych "ślimaczków" widocznych na głowie owieczki, lub po prostu obsypać ją malutkimi kuleczkami. Ja zrobiłam ślimaczki na głowie, kuleczki na podstawie, choć gdzie nie gdzie dałam też kilka ślimaczków. 

owieczka z masy cukrowej krok 4

Kiedy już całe ciało owieczki pokryje się wełną, niech ujrzy świat. Ostrym narzędziem zrób małe dziurki w miejscu gdzie powinny się znaleźć oczy.

owieczka z masy cukrowej krok 2

W te miejsca włóż malutkie białe kuleczki, a na nie jeszcze mniejsze, zupełnie drobniutkie, czarne kropeczki.

owieczka z masy cukrowej krok 3

Z malutkiej czerwonej kuleczki zrób usta. Ostrym narzędziem zrób nos. Ręce i nogi od połowy delikatnie ponacinaj tworząc kopytka.

owieczka z masy cukrowej krok 1

Na koniec pozostaje nam tylko wręczyć owieczce soczyście czerwone serce i przyozdobić  kwiatuszkiem (użyłam specjalnej wykrawaczki, ale można po prostu złożyć ze sobą kilka malutkich kuleczek).

jak ulepić owieczkę z masy cukrowej

I to by było na tyle! Proste, prawda? :) W razie pytań, piszcie! 

owieczka z masy cukrowej

Pozdrawiam,
K.

wtorek, 16 lutego 2016, milk_chocolate84

Polecane wpisy

Komentarze
2016/02/17 07:56:13
Ale slodka ta owieczka! I przesliczna :)

Pozdrowienia.
-
2016/02/17 11:55:31
Kasiu dla mnie niestety nie proste ... bo ja do takich robótek ręcznych mam totalnie dwie lewe łapiszony:). Cudowna jest ta owieczka:)
-
2016/02/17 15:33:11
Dzięki dziewczyny :)
Polecane
reklama reklama
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów Top Blogi